تاریخچه سیستم

بیوگرافی مرحوم پروفسور اوگانسیان :

یکی از شاخص ترین ویژگی های عرصه علم و تکنولوژی، پویایی ناشی از طی طریق در مسیری است که فراتر از مرز های جغرافیایی، تاثیر شگرف خود را بر رشد جوامع پیشرفته داشته است. لذا، با این باور که تحول و نواندیشی در زمینه های علمی و صنعتی ارتباط مستقیمی با نگرش جهان شمولی بر محدودیت های مفروض خواهد داشت، باید در یک تلاش مستمر و همکاری با اندیشمندان و فرزانگان این مرز و بوم، شرایطی را فراهم نموده تا در موقعیت هایی که پیش روی علاقمندان و طالبان علم و فن آوری های نوین قرار می گیرد، بتوانیم به پیشرفت  و توسعه جهشی که نتیجه چنین تعاملی است دست یابیم.
یکی از فرصت هایی که امید است با مساعی بعمل آمده بتوانیم حداکثر بهره برداری را از آن داشته باشیم، استفاده شایسته و مطلوب از توان علمی و تجربه چند دهه فعالیت تحقیقاتی و آکادمیک آقای پروفسور اوگانسیان از کشور روسیه در زمینه تکنیک جدید ایشان در تصحیح شکل و بازگرداندن عملکرد اندام ها است.

This image has an empty alt attribute; its file name is slider1-300x200.jpg

شاید برای علاقمندان ذکر این نکته خالی از لطف نباشد که نامبرده از دوستان و همکاران بسیار نزدیک آقای پروفسور ایلیزاروف  بوده و گذشته از تاثیر گذاری بر روش های خاص درمانی ایشان در دوران فعالیت مشترک علمی و تحقیقاتی با وی، امروز با ابداع و ثبت یک سیستم درمانی به نام خود(تکنیک اوگانسیان) شرایطی را فراهم نموده است تا متخصصین و جراحان ارتوپد بتوانند با کمک آن و البته به مراتب سهل تر و پیشرفته تر از روش موسوم به ایلیزاروف، از کارایی بالای آن در عمل های خود برخوردار گردند.
پروفسور اوگانس واردانویچ اوگانسیان در سال 1964 کاندیدای دریافت دکترا در رشته پزشکی و پس از آن به دلیل پژوهش هایی که بر روی تکنیک های جدید جراحی در ارتوپدی و لوازم و تجهیزات مرتبط با آن انجام دادند، موفق به اخذ دکترای پزشکی شدند. نامبرده در سال 1979 و پس از یک دوره طولانی تلاش علمی و تحقیقاتی، در رشته ترماتولوژی و ارتوپدی فارغ التحصیل گردید.
ریاست کلینیک ارتوپدی (( مرکز علمی – تحقیقاتی ارتوپدی و ترماتولوژی پریروف))، عضویت در آکادمی پزشکی روسیه، کسب جایزه عالی شوروی سابق و کشور روسیه، دانشمند برتر شوروی سابق، استاد آکادمی پزشکی Sechenova در مسکو، برخی از عناوینی است که ایشان در طی سالهای گذشته کسب نموده است. ضمنا در مدت 30 سال گذشته مشاورت و مسئولیت جراحی بیماران ارتوپدی در مرکز کنترل و درمان نهاد ریاست جمهوری روسیه، بر عهده نامبرده بوده است.
پروفسور اوگانسیان بیش از 400 مطلب علمی را به رشته تحریر در آورده که مشتمل بر 9 کتاب (از جمله یکی از آنها در ایالت متحده آمریکا، 2 کتاب در کره جنوبی و یکی در ژاپن به چاپ رسیده ) و 92 مقاله می باشد. نامبرده دارای 44 یاتنت خارجی در آمریکا، انگلیس، سوئد، سوئیس، کانادا، آلمان، فرانسه و … و همچنین 4 پاتنت در روسیه می باشد.
ایشان در طول فعالیت علمی خود، موفق به طراحی 9 مدل مختلف از ابزارهایی که برای درمان شکستگی های استخوان و صدمات مفاصل بکار می روند، شده است. این ابزارها به صورت گسترده ای در روسیه و بیش از 24 کشور جهان تحت نظر ایشان و با عنوان ” سیستم اوگانسیان” مورد استفاده جراحان ارتوپدی  قرار می گیرد.


پروفسور اوگانسیان یکی از اعضای گروه علمی ژورنال تروماتولوژی و ارتوپدی، عضو جامعه بین المللی ارتوپدی و تروماتولوژی (SICOT) و همچنین سازمان جهانی ارتوپدی (WOC) می باشد و با چنین اعتبار بین المللی به صورت موفقیت آمیزی، کار علمی را با پژوهش و تحقیق گره زده تا با این ابتکار بتواند هر روز با تکنیک های جدیدتری در زمینه وسائل External Fixation آشنا شده و از آنها در عمل های خود استفاده نموده و با حضور در مجامع علمی کشور های مختلف و ایراد سخنرانی و انجام اعمال جراحی، بستر را برای آشنایی سایر همکاران خود در اقصی نقاط جهان با متد های جدید فراهم نماید.

لازم بذکر است پروفسور اوگانسیان در سال 2011 میلادی درگذشته است.
معرفی سیستم به پزشکان
معرفی سیستم به بیماران